לקבלת ייעוץ השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

אטופיק דרמטיטיס ילדים

אטופיק דרמטיטיס, המכונה גם אסטמה של העור, הינה מחלה הנחשבת לכרונית, התוקפת תינוקות, ילדים ומבוגרים. מה שמאפיין את המחלה הוא גרד, עור מחוספס ויבש ותפרחת, כל אלה גורמים לסבל רב.

הסבר על אטופיק דרמטיטיס ילדיםאטופיק דרמטיטיס ילדים

בכל גיל המחלה עלולה להופיע באזורים שונים בגוף, אולם היא נפוצה במיוחד בקרב הגילאים הצעירים. המחלה יכולה לנבוע מגנטיקה המועברת על ידי
ההורים, ממערכת חיסונית חלשה ומאזור המגורים. בערים מתועשות היא נפוצה יותר, והיא גם שכיחה בקרב ילדים הסובלים מבעיות נשימה ומאסטמה. עוד טריגרים למחלה הם סטרס נפשי, וכן תנאי חום ולחות. המחלה מצריכה טיפול למשך זמן ממושך, אסור להזניחה, והכל על מנת להקל על התסמינים ולמנוע סבל רב מהילד.

מהן הסיבות הגורמות למחלה?

כאשר שני ההורים סובלים מאטופיק דרמטיטיס, הולכים וגוברים הסיכויים שגם ילדם יסבול ממנה. במקרים בהם רק אחד מההורים חולה במחלה, הסיכויים לחלות בה יורדים, אם כי הם קיימים בהחלט. למעט הגנטיקה, תנאים מסוימים כמו חום, יובש ולחות מאיצים את התפרצות המחלה. כך גם הזעה מוגברת הנובעת מליקויים במערכת החיסונית וחשיפה לאלרגנים וחומרים מזהמים. חומרי ניקוי עלולים להחמיר את המצב, כמו גם סביבת מגוריו של הילד ותנאי אקלים כמו חום ויובש.

סימנים להופעת המחלה בקרב ילדים

אם הילד נוטה להתגרד, סובל מקשיי ריכוז ומעייפות מוגברת ואפילו נוטה להתפרצויות זעם, עולה החשש שהוא סובל מהמחלה.

איך עוד ניתן לסייע לילדים?

כל חומר שמרגיע את העור, ביכולתו להקל את הסבל. בנוסף לכך, רצוי לקרר את הבית, בין אם באמצעות מיזוג אוויר ובין אם באמצעות מאווררים, ולחשוף את הילד כמה שפחות לתנאי לחות וחום, הגורמים להזעה מוגברת. חשוב גם לסייע לו להימנע מסטרס נפשי, המביא גם הוא להחמרה של המחלה. לבסוף, יש לשמור על תנאי היגיינה מקסימאליים. בעת שהעור יבש, רצוי להחדיר לו לחות על מנת להפחית את עוצמת הגירוד. לאחר טבילה באמבט עם שמן, יש למרוח את גוף הילד עם קרם לחות, מספר פעמים ביום.

חשוב מאוד לא לגרד את העור

כל מי שסובל מהמחלה נוטה לגרד את העור, מה שבהחלט אינו מיטיב עמו. ישנן תרופות אנטיהיסטמיניות אשר מקלות את הבעיה, ויש לדעת מהו המינון הרצוי. באופן כללי, עדיין לא הומצאה תרופה כלשהי למחלה זו, כך שכל מה שנותר לעשות הוא לפעול על פי הנחיות הרופא ולנסות להקל את הסימפטומים. מומלץ למרוח את עורו של הילד עם משחות המכילות סטרואידים, או לחלופין, להשתמש בחומרים אנטי דלקתיים שאינם מכילים סטרואידים.