אטופיק דרמטטיס פטרת ציפורניים

אטופיק דרמטיטיס היא דלקת בעור שאינה נגרמת על ידי אלרגיה. זה יכול להיות קשה לזיהוי עם עור מגרד או מודלק. פטרת הציפורניים היא זיהום פטרייתי על מצע הציפורניים, שבו הפטרייה חודרת דרך הציפורניים ומדביקה את העור סביבה.

תסמינים:

אטופיק דרמטיטיס:

– כתמים יבשים, מחוספסים ואדומים על העור, בעיקר על הפנים ועל האמות

– נפיחות קלה של טלאים עלולה להתרחש עם גירוד או גירוד במקום בו אין נגעים גלויים

פטרת ציפורניים:

– כתמים לבנים או צהבהבים מתחת למיטת הציפורן (גבול צהוב)

– ציפורניים מעובות (אוניצ’ורהקסיס)

פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי של ציפורני הרגליים והציפורניים. זה נגרם על ידי אורגניזם שנקרא דרמטופיטים ויכול להיגרם גם על ידי שמרים.

הסימנים והתסמינים של פטרת הציפורניים כוללים: שינוי צהוב או חום, עיוות דרך עיבוי, עקמומיות, פיצול או פירור

וריח לא נעים מלווה. הציפורן עלולה להתעבות ולהתעוות לצורת כף. זה יכול גם להוביל לבעיות עור כגון אדמומיות

פטרת ציפורניים ודרכי הטיפול

פטרת ציפורניים היא זיהום שקשה להיפטר ממנו. הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנה היא לשלב שימוש בטיפול ומשחה נגד פטרת ציפורניים. חלק מהטיפולים הם אקטואליים, כלומר הם מוחלים על הציפורן, בעוד שאחרים פולשניים יותר.

קיימות בשוק משחות רבות נגד פטרת ציפורניים. הם מגיעים בצורות שונות, אך רובם מכילים clotrimazole או terbinafine כמרכיב הפעיל שלהם. משחה נפוצה מאוד היא משחה לטיפול בפטרת ציפורניים מבית דוקטור קליר שהוכיחה את יעילותה בטיפול בבעיית פטרת ציפורניים.

פטרת ציפורניים היא מחלה נפוצה המשפיעה על ציפורני הרגליים והציפורניים. זיהומים אלה יכולים להיגרם על ידי כף רגל של ספורטאי, להיות במגע הדוק עם מישהו שיש לו את הפטריות, או מבעיות עור כגון פסוריאזיס או אקזמה. פטרת ציפורניים יכולה להיות קשה במיוחד להיפטר מכיוון שהציפורניים נמצאות כל הזמן בסביבה רטובה שבה לפטריות יש מקום אידיאלי לגדול בו. מי שיש לו פטרת ציפורניים צריך להיות זהיר מללכת יחף במקומות ציבוריים מכיוון שזה עלול להפיץ את הזיהום.

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור דלקתית כרונית החוזרת ונשנית.

אקזמה היא מצב עור דלקתי כרוני. הוא מופיע כפריחה יבשה, אדומה ומגרדת. אטופיק דרמטיטיס הוא סוג של אקזמה המהווה כ -10% מכלל המקרים של אקזמה.

השלב הראשון בתהליך הטיפול צריך להיות לחפש את הסיבה ולראות אם ניתן לטפל בה כראוי. לדוגמה, אם יש כביסה מוגזמת או חשיפה לגירויים אז יש לסלק אותם מהסביבה. האדם צריך גם להימנע מגירוד ומכל דבר אחר שעלול לגרות את העור. אמצעי מניעה כגון קרם לחות ומסנני קרינה יכולים גם להפחית את חומרת האטופיק דרמטיטיס ותדירות ההתלקחויות. אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור דלקתית כרונית המתחילה לעיתים בילדות. תסמיני המחלה כוללים גירוד חמור ופריחה מגרדת בקפלי העור.

מגע באוויר עם אלרגנים וזיהומים עלול לעורר אטופיק דרמטיטיס. הטיפול החשוב ביותר באטופיק דרמטיטיס הוא הימנעות מאלרגנים וזיהומים באמצעות היגיינה טובה, טיפול בעור ותרופות. כמו כן, חשוב לזהות ולטפל בכל זיהום חיידקי או פטרייתי משני שעלול להתרחש. באופן כללי, הטיפול צריך להיות מותאם לצרכי הפרט לאחר הערכה מדוקדקת של הסימפטומים שלו, לכן אין לראות בכל האמור סוג של ייעוץ רפואי או המלצה לטיפול רפואי.