איך נמנעים ממגע אבק אצל תינוקות אלרגיים?

תינוקות רבים אלרגיים לאבק ולקרדית האבק. קרדית האבק היא יצור מקרוסקופי שחי בתנאי אבק ולחות על גבי בגדים, ספרים וחפצים אחרים. היא אולי קטנה מכדי להיראות, ואפשר לראות אותה רק עם מיקרוסקופ, אבל הפרשותיה הן בין הגורמים העיקריים ביותר לתגובות אלרגיות בבני אדם.

למרות שאי אפשר להיפטר לגמרי מאבק ומקרדית האבק, בעזרת ניקיון תדיר כן תוכלו לשפר את תסמיני האלרגיה אצל תינוקותיכם, בין אם בבית ובין אם כשאתם מסתובבים בחוץ.

הפחיתו את האבק סביב מיטת התינוק

כבסו את הסדינים, המצעים והציפיות מדי שבוע במים חמים. השתמשו בכיסויים אטומים ועמידים בפני אבק והימנעו מכיסויי פלסטיק שנוטים להיקרע במהירות וגם אינם נושמים. חפשו מקומות בעלי סיכוי גבוה לצבירת אבק כמו רהיטי בד, וילונות, עציצים, מדפי ספרים, תריסים, צעצועים ויוצא בכך. הקפידו לנגב אבק עם מטלית לחה מדי שבוע ולכבס את הוילונות או את צעצועי הבד.

ניקיון תדיר אחת לשבוע

נקו את הרצפה פעם או פעמיים בשבוע ואם יש לכם מערכת מיזוג אוויר נקו את המסננים שלה בכל חודש, כאשר מומלץ שלא להשתמש במאווררי תקרה אשר מפזרים את האבק באוויר. בנוסף שמרו את החלונות סגורים וקחו בחשבון שמכשירי אדים ביתיים יכולים להעצים את הלחות ולגרום לקרדית האבק לשגשג ולחיות זמן רב יותר.

אל תשימו שטיחים

אם יש לכם שטיח מקיר לקיר בחדר עדיף שתחליפו אותו באריחים או ברצפת למינציה. תוכלו להשתמש בשטיחים כל עוד אלו שטיחים שקל לכבס ולנקות לעיתים קרובות. אם אינכם יכולים להחליף את השטיח מקיר לקיר, שאבו את החדר לפחות פעמיים בשבוע, והקפידו שהתינוק הקטן יישאר מחוץ לחדר למשך שעה-שעתיים לאחר השאיבה.

קנו עגלה שקל לנקות

אם אתם מסתובבים עם תינוקות אלרגיים שרגישים לאבק מומלץ שתקנו עגלה שיהיה לכם קל לנקות. בבה קאר עגלה שקל לנקות, ומעבר לכך זו עגלה איכותית במיוחד. עגלות בבה קאר מאוד נוחות לשימוש, ומלבד הפונקציונליות שלהן הן נראות טוב, והכי חשוב הן מיוצרות מחומרים ברמת איכות ללא פשרות. כאשר אינכם משתמשים בעגלה מומלץ לכסות אותה עם כיסוי מתאים, שימו לב שזהו לא כיסוי שיצבור לחות.

תאמו פגישה עם מומחה לאלרגיה

מומחה לאלרגיה בעל ניסיון בתחום יוכל לערוך את הבדיקות הנחוצות ולהתאים לממצאים תכנית טיפול ומעקב. הבדיקות יקבע מהם הגורמים לאלרגיה ואם באמת יצביעו על כך שהגורם העיקרי הוא אבק, הרופא ינחה אתכם כיצד לפעול, תוך שמסתמך על הידע שלו ועל ניסיונו הרב.