האם תופעות לוואי כמו אלרגיות יכולות לצוץ אחרי השתלת שיער?

בין אם מדובר בהשתלת שיער לנשים או השתלת שיער לגברים, חשוב תמיד לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים השונים שכרוכים בתהליכים האלו. למשל, תופעות לוואי. תופעות לוואי עשויות לצוץ לא פעם אחרי השתלת שיער, מה שמחייב את הידיעה שלכם לגביהן. בואו נדבר על זה.

עולם האסתטיקה והיופי עובר תהפוכות רבות בשנים האחרונות. אם בשנים עברו השתלת שיער לגברים הייתה פעולה מורכבת וכזאת שמצריכה המון טיפולים שונים, כיום ניתן לבצע השתלת שיער לנשים ולגברים במספר טיפולים מצומצם. כמו כן, גם תופעות הלוואי הלכו והצטמצמו במהלך השנים. עד כדי כך, שכיום אנשים מבצעים השתלות שיער ומיד חוזרים לשגרה. אבל יחד עם ההתקדמות המטאורית בעולם האסתטיקה והיופי, עדיין חשוב לקחת בחשבון שלל תופעות לוואי שיכולות לצוץ לאחר השתלת שיער, למשל אלרגיות. הנה מספר דגשים שחשוב לדעת לפני השתלה.

אילו תופעות לוואי יכולות לצוץ לאחר השתלת שיער?

אם אתם עומדים לעבור השתלת שיער לגברים או לנשים, חשוב לקחת בחשבון תופעות לוואי כמו בחילות וסחרחורות, גירודים וכאבים קלים עד בינוניים, גרדת באזור המושתל, פצעונים ועוד. בפועל, תופעות הלוואי כיום נחשבות יחסית קלות, במיוחד אם משווים אותן לשנים עברו.

כיום כשמשתילים שיער, בעצם שולפים זקיקי שיער ממקומות שונים בגוף בהם יש גדילה מספקת ותקינה של שיערות. לאחר ששולפים מהמטופל את זקיקי השערות, משתילים את הזקיקים במקום המושתל וממתינים עד שהזקיקים ישכפלו את עצמם. בטיפולים מהסוגים האלו ניתן לעיתים לחוות תופעות לוואי של כאבים באזור המושתל, אבל לא במהלך הניתוח עצמו. במהלך הניתוח עצמו האזור יהיה מאולחש או רדום.

כיצד כדאי להתכונן לתופעות הלוואי של השתלת שיער?

כיום מבצעים השתלות שיער לגברים ולנשים בכל העולם, וחלק גדול מאוד מהמושתלים עוברים את ההליך ללא קודי בהתמודדות עם תופעות הלוואי. בכדי להתכונן לתופעות הלוואי בצורה הכי טובה, יהיה חשוב לקבל מהרופא שלכם את כלל המידע.

ככל שתגיעו מוכנים עם יותר מידע להשתלת השיער, ככה תוכלו להרגיש מוכנים יותר. אם אתם מעדיפים שלא להתעסק עם תופעות הלוואי ולא לשאול את הרופא לגביהן, זו בחירה שלכם. חלק מהאנשים מרגישים שהכי טוב בשבילם, זה פשוט לא לדעת. לרוב, השתלת שיער לגברים עוברת ללא תופעות לוואי קשות, במיוחד לא אלרגיות, שמתפתחות כתוצאה מנטייה גנטית כמעט תמיד.

אלרגיות לאחר השתלת שיער – יכולות להתפתח או לא?

אם אתם יודעים שאתם אלרגנים למשל לעונת המעבר, לא יהיה כדאי לעבור השתלת שיער לפני העונה הזו. ולא בגלל שההשתלה יכולה לגרום לאלרגיה. האלרגיה, מקורה בנטייה גנטית בדרך כלל. אבל אם אתם עוברים השתלת שיער לגברים או לנשים לפני עונה שבה אתם עשויים לפתח אלרגיות, ייתכן שלאחר ההשתלה תהיו רגישים יותר.

כשהמערכת החיסונית שלכם היא גם ככה חלשה בעונה מסוימת בשנה, לא יהיה מומלץ לעבור כל מיני הליכים רפואיים כמו השתלת שיער, אלא אם אין ברירה. ההמלצה היא לעבור את ההשתלה לפני הקיץ, אבל לא בצמוד לתחילת עונת המעבר שהופכת אתכם לאלרגניים יותר. ואם אתם חשים בתופעות לוואי קשות לאחר ההשתלה, פנו לרופא שלכם בכדי לקבל הכוונה נוספת.