לקבלת ייעוץ השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מהי נזלת אלרגית?

נזלת אלרגיתרבים סובלים מנזלת באופן תמידי או חולף ותופעה זו גורמת לסבל רב ונחשבת למחלה לכל דבר. נזלת אלרגית היא תופעה שכיחה וקרוב ל- 20% מהאוכלוסייה יסבלו במהלך חייהם מתסמינים וסימפטומים שונים המלווים את המחלה. הנזלת מתפתחת כתוצאה מחדירת חומרים אלרגניים בתהליך הנשימה דרך האף וחומרים אלה גורמים לתגובה אלרגית בתעלות האף. התגובה האלרגית מתבטאת באמצעות נזלת, גודש, קשיי נשימה מהאף ותסמינים נוספים.

גורמים רבים

נזלת אלרגית עלולה להתפתח כתוצאה מגורמים רבים הנישאים באוויר. בין הגורמים הנפוצים אשר גורמים למחלה ניתן למצוא את קרדית האבק, שערות של חיות מחמד, כימיקלים תעשייתיים, אבקני פרחים וחומרים נוספים. בתקופות המעבר כאשר האוויר רווי באבקני פרחים סובלים רבים מהנזלת האלרגית ולכן חשוב כי הם יעברו אבחון וכך ניתן להקל על סבלם. אצל רבים מתפתחים התסמינים באופן לא חמור והם יכולים להמשיך ולנהל את חייהם כרגיל אך יש אנשים הסובלים מאוד מהתסמינים ואורח חייהם ותפקודם היומיומי נפגע.

כיצד ניתן לאבחן נזלת אלרגית ?

נזלת אלרגית נחשבת למחלה קלה וכאשר ניגשים לרופא מומחה מתחילים באבחון על ידי מילוי שאלון רפואי היסטורי והבנת התסמינים מהם הוא סובל. לעתים ניתן לאבחן אדם המגיע לקליניקה על סמך השאלון בלבד ללא צורך בבדיקות נוספות. לעתים יש לבצע בדיקות מעמיקות יותר כדי לשלול בעיות אחרות כמו בעיות בפוליפים באף.

דרכי טיפול

רופא מקצועי אשר מאבחן את המחלה יבדוק עד כמה סובל המטופל מהמחלה ויתאים בהתאם לתסמינים את הטיפול. במקרים רבים בהם אין פגיעה באורח החיים והתפקוד לא נהוג להעניק טיפול, ומטופל יכול לרכוש ברשתות הפארם תכשירים טבעיים להקלה על התסמינים. טיפול מקובל בקרב הסובלים מהמחלה הוא שימוש בתרסיסים ממשפחת האנטי היסטמינים אשר נועדו להקל על התסמינים אך לא לפתור את המחלה. במקרים קשים יותר ניתן להציע טיפול בסטרואידים או תרופות חזקות סיסטמיות אך חשוב שהמטופל יבין כי מדובר בתרופות הידועות בתופעות לוואי קשות. הטיפול הטוב ביותר הוא לנסות ולהימנע ככל הניתן מהגורם לנזלת האלרגית כמו מניעת חיות מחמד לישון על המיטה, להקפיד על היגיינה ולסגור חלונות בתקופות המעבר.