מה הקשר בין בעיות ברכיים לאלרגיה בגוף תחתון

אחת הסיבות לכאבי ברכיים היא דלקת. לאנשים רבים הסובלים ממצב זה, יש גם אלרגיות לפריחה באביב, אבק או עובש בסביבתם, סוגי מזונות ועוד. כאשר אדם סובל מבעיות ברכיים ואולי אפילו שוקל לעבור ניתוח החלפת ברך, יהיה חשוב קודם לבדוק את הקשר האלרגני.

הקשר בין בעיות ברכיים ואלרגיות בפלג הגוף התחתון הוא, שהאלרגיה מעוררת דלקת בגוף האדם, או לפחות עשויה לעורר. התגובה האלרגית גורמת למערכת החיסון שלך לתקוף את מעברי דרכי הנשימה ותאי העור שלך במקרים מסוימים. דבר זה הוא מה שעלול לגרום לדלקת או לנפיחות בכל מקום בגופך שיש בו קולטן לאלרגיה. מחפשים מידע על ניתוח החלפת מפרק הברך רופאים מומחים ושיטות? השורות הבאות עבורכם.

מה חשוב לדעת על הקשר בין אלרגיות לבין כאבי ברכיים

בעיות ברכיים הן תופעה שכיחה אצל אנשים הסובלים מאלרגיות לעונתיות, חיות מחמד וחומרים אחרים. הוכח שבעיות ברכיים נוטות יותר להתרחש אצל אלו שיש להם תגובות אלרגיותף בין אם כאלו או אחרות.

לאדם עם אלרגיות יש סיכוי גבוה יותר לתגובה שמובילה לדלקת של מפרקי הברך, או רקמת החיבור המקיפה את המפרק. לא רבים יודעים זאת, אבל למשל במהלך עונת האביב, אנשים אלרגניים נוטים לפתח כאבי ברכיים. עוד על ניתוח החלפת מפרק הברך רופאים מומחים בשורות הבאות:

מצבים נדירים יותר שעשויים להוביל לכאבי ברכיים

אין זה נדיר שלאנשים יש אלרגיות בדרגה נמוכה, המשפיעה על מערכת הנשימה או העור שלהם. אך מצב נדיר יותר הנקרא תסמונת הפעלת תאי פיטום (MCAS), עלול לגרום גם לתסמינים הקשורים לאלרגיה במפרקים. כמו כן, בשרירים של אנשים ללא היסטוריה רפואית בנושא.

כמה מחקרים הראו ש-MCAS עשוי למלא תפקיד במצבי כאב כרוני כגון פיברומיאלגיה, תסמונת עייפות כרונית ותסמונת המעי הרגיז. זהו מצב רפואי פחות נפוץ, ככה שאין סיבה להילחץ מבלי שתעברו בדיקות רפואיות שנדרשות או ייעוץ רפואי.

חלק מהמצבים שעלולים להוביל לכאבי ברכיים הם דלקת מפרקים ניוונית, קרע ברצועות הברך, נקע, פלנטר פאסייטיס (“דורבן”), דלקת בגיד הפיקה ומחלת אוסגוד שלטר. ועוד דבר חשוב שצריך לזכור, כאבי ברכיים מאופיינים גם עם ההתבגרות הטבעית של הגוף שלנו. הנה עוד מידע על ניתוח החלפת מפרק הברך רופאים מומחים ואלרגיות, זקנה טבעית ועוד:

בעיות ברכיים כתוצאה מרגישות אלרגנית

ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור להקל על האלרגיות וכאבי הברכיים. מעבר להליך כמו ניתוח החלפת מפרק הברך רופאים מומחים, יהיה כדאי לטפל למשל בנושא של התזונה. כמו כן, תנסו להקפיד על חשיפה מינימלית לחומרים שמעוררים אלרגיות אצלכם.

ואם ניסיתם הכול אך כלום לא עוזר, יש לכם את האפשרות של ניתוח החלפת מפרק ברך. אמנם מדובר בהליך לא מאוד פשוט, אבל בימינו ישנן אפילו שיטות רובוטיות ברפואה המודרנית למטרת החלפת מפרק ברך. קבלו מידע נוסף מהרופא שלכם.